Rok lázeňské architektury – ceny pro vítěze

Již za pár dní předáme výhercům naší soutěže ceny na brněnské Wikikonferenci. Kromě cen pro hlavní kategorii stojí za zmínku ceny pro tematickou kategorii Roku lázeňské architektury, mezi které patří zejména kniha Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska, již vám představujeme. Publikaci laskavě poskytlo nakladatelství FOIBOS BOOKS, které je partnerem soutěže a pořadatelem Roku lázeňské architektury.

Na knihkupecké pulty přichází v předstihu před vánočními svátky opravdu mimořádný dárek – publikace Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska z pera předních znalců lázeňských staveb Mgr. Lubomíra Zemana, autora lázeňských staveb a míst v Čechách a editora publikace, a prof. Pavla Zatloukala, autora moravských a slezských lázní.

Lázně Čech, Moravy a Slezska svou bohatostí a různorodostí přírodních léčivých zdrojů, léčebných metod i samotným prostředím lázní a jejich architektonickým ztvárněním jsou něčím i v Evropě a ve světě jedinečným. Jejich léčebný věhlas, stejně jako architektonická i přírodní krása lázeňských míst přitahovaly už v minulosti vzácné návštěvy z Evropy i domova. To, jak vypadá většina dnešních lázní, je především výsledkem dlouhodobého architektonického vývoje, do něhož významně zasáhli vynikající čeští i zahraniční architekti. Kniha, vydaná v ediční řadě Slavné stavby nakladatelství Foibos Books, nás na 504 stranách seznamuje s dvaceti dvěma lázeňskými městy a místy a provází nás zasvěceným a poutavým slovem 181 stavbou a stavebním komplexem těchto míst. Lázeňskými pavilony, kolonádami, krytými promenádami, pitnými halami, fontánami, lázeňskými domy, vilami, penziony a hotely, sakrálními stavbami, lázeňskými divadly, parky a lesoparky a vším, co vytváří neopakovatelnou atmosféru lázní.

Publikace skýtá také obrazovou podívanou na tuto architektonickou krásu obsaženou ve stovkách kreseb, historických i současných fotografií staveb a míst.

Vydavatel: FOIBOS BOOKS s.r.o.
Trmalova vila, Vilová 11, Praha 10 – Strašnice
Edice: Slavné stavby
Autoři: Pavel Zatloukal, Lubomír Zeman
Fotografie: Pavel Zatloukal, Lubomír Zeman
Formát: 260×230 mm
Rozsah: 512 stran
Barevnost: 4/4
Vazba: V4 + potah a přebal
Jazykové verze: česká, anglická
Doporučená cena 679 Kč Čj, 699 Kč Aj
www.SlavneStavby.cz

Pokud jste nadšenými obdivovateli lázeňských památek jako účastníci naší soutěže, může pro vás být zajímavá následující nabídka: pro čtenáře, kteří si Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska objednají nebo zakoupí přímo v nakladatelství Foibos Books v průběhu prosince 2014, nabízíme publikaci za předvánoční cenu 500,-Kč (+ poštovné). Více informací na webových stránkách www.SlavneStavby.cz nebo na tel. č.: 274 777 306.

Kromě této cenné publikace obdrží výherci volné vstupenky do objektů Národního památkového ústavu a Slezského zemského muzea v Opavě a poukazy na fotopráce od společnosti FotoŠkoda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *