Jdeme do toho i potřetí!

Wikimedia Česká republika letos zorganizuje třetí ročník fotografické soutěže Wiki miluje památky. V celosvětovém měřítku bude soutěž uskutečněna již popáté.

Spolek tímto naváže na dva úspěšné minulé ročníky. V roce 2012 bylo pro soutěž Wiki miluje památky nahráno celkem 17 131 fotografií. Loni to bylo celkem 6 424 snímků. Pomohli jste nám podstatným způsobem zdokumentovat dědictví naší země. Věříme, že se zapojíte i v letošním roce. Fotografie z naší soutěže budou využity na české Wikipedii a Wikipediích v jiných jazycích, kde pomohou každému lépe se seznámit s krásami Česka.

V naší zemi je památkově chráněno přes 40 tisíc objektů. Celá řada z nich však bohužel nemá na české Wikipedii svůj obrázek. Doufáme, že letní soutěž opět pomůže tuto situaci o něco zlepšit. Na autory nejlepších fotografií, které vybere porota, budou i v tomto roce čekat hodnotné ceny.

V současné době máme k dispozici nový organizační tým, který pracuje na úpravách pravidel naší soutěže a dalších podrobnostech, které budou průběžně zveřejňovány.

Komentáře jsou uzavřeny.