A kdo se bude účastnit letos?

Globální organizátor soutěže Wiki miluje památky dnes zveřejnil některé statistiky za loňský ročník. Kromě čísel, kdo se účastnil, v jakých zemích dobrovolníci nejvíce fotili památky a co je potěšilo/nepotěšilo nejvíce, vzbuzují řadu otázek. Především kolik lidí se bude účastnit letošní soutěže a čím přispějí.

Podle průzkumu se lidé o naší soutěži dozvěděli především z oznámení, umístěných na jednotlivých projektech nadace Wikimedia Foundation. Jen malá část o ní získala povědomí od svých přátel, či ze sociálních sítí. Ještě nižší pak byl dopad

různých médií (např. časopisů), které o soutěži také informovaly.

Velká část snímků, přihlášených do soutěže byla pořízena v září 2012. Menší část (zhruba čtvrtinu) vyfotografovali naši účastníci během letních měsíců. Snímků, které byly pořízeny v dřívějších letech a nahrány v září, bylo pomálu.

Účastníky především motivovala snaha pomoci Wikipedii a šířit svobodné znalosti pro tuto internetovou encyklopedii. Rovněž uvítali možnost objevit a věnovat se něčemu novému. Naopak kriticky vnímali především zpracování fotografií, přesněji nutnost editace Wikipedie k jejich budoucímu použití, dostupné mobilní aplikace a nahrávání snímků obecně.

Připomínky soutěžících z loňského roku si rozhodně hodláme vzít k srdci a upravit parametry naší soutěže pokud možno tak, aby byla ještě lepší a mohlo se do ní zapojit více lidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *