Rekord z roku 2011 překonán

Laguna di Potente

Laguna di Potente, autor:Viscardo Squartini, licence: CC-BY-SA 3.0

Do konce soutěže zbývá ještě necelých devět dní, ale již nyní lze oznámit, že počet snímků, které byly přihlášeny ve všech 36 národních verzích Wiki Loves Monuments překonal výsledky z roku loňského (tehdy se Česká republika neúčastnila). Překonali jsme tedy metu 168 208 obrázků!

Podívejme se na ty, kteří pro naši soutěž pořídili/uvolnili nejvíce svých snímků. Jasným rekordmanem je Pere Lopez ze Španělska, který přispěl více než 6700 snímky. Kromě něho ještě dalších 12 lidí nahrálo už přes tisíc fotek (čtyři z nich jsou v prostředí Wikipedie nováčky!) Tito aktivní přispěvatelé pocházejí převážně ze Španělska, Polska a Německa – což jsou také země, ve kterých Wiki Loves Monuments obsazuje přední pozice v celosvětovém srovnání. WLM Španělsko již má například v soutěži přes 25 tisíc snímků. Někteří přispěvatelé z české verze (např. Podzemnik) se tisícové metě postupně blíží. Těší nás ale také, kolik se zapojilo i méně aktivních lidí, kteří sice přispívají menším množstvím fotografií, ovšem dohromady jsou mnohem aktivnější, než výše zmínění jednotlivci.

Soutěž ve většině zemí bude probíhat ještě několik dní, do konce měsíce září (výjimkou je pouze Izrael, který používá jiný kalendář, takže soutěž končí oficiálně až 13. října).

Komentáře jsou uzavřeny.