Blížíme se do finále

Po úspěšném měsíci, kdy jste nám poskytli přes třináct tisíc fotek, spěje naše soutěž do finále. Ještě do konce tohoto týdne (půlnoci z neděle na pondělí) máte samozřejmě čas přihlásit své fotky památek do soutěže. Úderem dvanácté hodiny nicméně soutěž končí. Během následujících dní po oficiálním skončení WLM budou ještě snímky zpracovávány (třídění na Wikimedia Commons, zařazování do příslušných seznamů atp). Neobjeví se proto v seznamech památek hned. Začne také příprava na výběr snímků, jejichž autoři od nás získají hodnotné ceny. Vítězové budou vyhlášeni na letošní Wikikonferenci, která se bude konat 24. listopadu 2012 v Národní technické knihovně v Praze (Ballingův sál).

Celkem bylo doteď (tzn. za 27 dní běhu soutěže) pořízeno ve všech 36 účastnických zemích dohromady čtvrt milionu fotografií. Nejúspěšnější zemí je – překvapivě – Polsko. My jsme i nadále na slušném sedmém místě. Nejaktivnějším fotografem české verze soutěže Wiki miluje památky je Seegang, který pro nás zveřejnil již téměř tisíc snímků! Gratulujeme.

I po prvním říjnu můžete fotografovat pro Wikipedii, nicméně již mimo naší soutěž. Vaše snímky tak budou mít význam především ten, že nimi obohacujete největší encyklopedii v češtině. A protože jeden obrázek vydá za tisíc slov, není na škodu jí pomoci.

Komentáře jsou uzavřeny.